تابلو بنری

Today:1 hit、Yesterday:0 hit、Total:15 hit

Updated:

تابلو بنری | طراحی و چاپ بنر | بنر و کاربردهای آن :
تابلو بنری :
بنر یکی از روش های تبلیغاتی است که زمینه انتقال پیام تبلیغاتی و اطلاع رسانی های عمومی و شخصی را برای افراد ، ادارات ، موسسه ها و تجار فراهم می سازد . توسط تابلو بنری به راحتی می توان کلیه طرح های گرافیکی ، تصویری و متنی را به وسیله دستگاه های چاپ بنر ، بر روی بنر چاپ نمود . امروزه روش های زیادی جهت اطلاع رسانی و تبلیغات و بازاریابی وجود دارد که صاحبین مشاغل با توجه به بودجه و سلیقه ای که دارند یکی از این روش ها را برمی گزینند . از جمله روش های تبلیغاتی می توان به تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات چریکی ، تابلوسازی ، طراحی بیلبورد ، تبلیغات دیجیتال مارکتینگ ، چاپ پوستر ، چاپ فلکس ، چاپ تراکت و تلویزیون شهری اشاره نمود اما اگر می خواهید سریعترین روش را انتخاب کنید بنر یکی از سریعترین روش هاست . با توجه به اینکه قیمت تابلو بنری نسبت به قیمت تابلوهای تبلیغاتی دیگر همچون تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو وکیوم ، تابلو ال ای دی ، تابلو فلکسی ، تابلو ترموود ، تابلو لایت باکس ، تابلو پیکسلی ، تابلو پولکی ، تابلو یونولیتی ، تابلو پلکسی و موارد دیگر ، بسیار ارزانتر می باشد ، گزینه مناسبی برای سفارش یک تابلوی تبلیغاتی ارزان قیمت است و به راحتی می تواند پیام تبلیغاتی شما را در قالب یک طرح هنری و گرافیکی به نمایش بگذارد و به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی مورد استفاده واقع شود .

تابلو بنر :
تابلو بنر می تواند هم به عنوان تبلیغات محیطی و هم به صورت تبلیغات سالنی مورد استفاده واقع شود و این امکان را دارد که هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی با توجه به نیاز مخاطبان نصب شود .

بنر و کاربردهای آن :
کاربردهای چاپ بنر بسیار گسترده است و در حوزه های متعدد جهت تبلیغات و اطلاع رسانی های عمومی مورد استفاده واقع می شود . از بنر می توان علاوه بر عرصه بازاریابی و تبلیغات در همایش ها ، کنفرانس ها ، سمینارها ، اجلاس ها ، اطلاعیه های مربوط به فروش و تخفیفات ویژه و یا فراخوانی محصولات و خدمات جدید بهره برد . علاوه بر ادارات و موسسات ، افراد عادی نیز برای مراسم تبریک و تسلیت از بنر استفاده های زیادی به عمل می آورند . از جمله بخش بندی که می توان به عنوان کاربردهای بنر بدان ها اشاره نمود عبارتند از :

بنر تبلیغاتی

پارچه نویسی

بیلبورد های شهری ، شخصی ، دولتی و غیردولتی

طرح های فرهنگی

مناسبت های مذهبی

رویدادهای اجتماعی و سیاسی

رویدادهای ملی و بین المللی

استفاده توسط اتحادیه های صنفی

استفاده توسط صاحبین مشاغل و کسب و کارها

چاپ تابلو بنر :
چاپ بنر در ابعاد و اندازه های مختلفی و با کیفیت های متفاوت با توجه به نوع درخواست و نحوه سفارش مشتریان انجام می شود اما اگر می خواهید در زمینه معرفی محصول یا خدمت جدیدی بنر چاپ کنید بهتر است در ابعاد بزرگتری چاپ بنر صورت گیرد و در مکان مناسبی تعبیه شود تا توسط عموم قابل رویت باشد . نوع دستگاه چاپ در کیفیت بنر بسیار تاثیرگذار است و این بقدری حائز اهمیت است که اگر نوع بنر را با کیفیت در نظر بگیرید اما دستگاه چاپ بنر از کیفیت پایینی برخوردار باشد نتیجه کار یک بنر بی کیفیت خواهد بود .

چاپ بنر بدلیل جنسی که دارد نسبت به پلات لمینت و پوستر قیمت ارزانتری دارد و براحتی در هر محیطی قابلیت نصب و استفاده را داراست .

انواع چاپ تابلو بنری :
چاپ بنرهای تبلیغاتی به دو شیوه متفاوت قابل انجام است :

سالونت :

جوهری که در سالونت چاپی مورد استفاده واقع می شود از کیفیت خوبی برخوردار است و عملیات چاپ سریع انجام می پذیرد .

اکوسالونت :

جوهرهای اکوسالونت بدلیل ریز بودن قطرات جوهر افشان شده یا پیکولیتر از کیفیت چاپی خارق العاده ای برخوردارند . دستگاه های اکوسالونت گران قیمت هستند اما نسبت به دستگاه های سالونت در هنگام چاپ فلکسی و بنر سرعت بسیار کمتری دارند اما قابلیتی که دستگاه های اکوسالونت علاوه بر چاپ باکیفیت دارند این است که توانایی چاپ بر روی کاغذهای دیواری و پارچه را با هر نوع طرح و نقشی را دارند که دستگاه های سالونت این قابلیت را ندارند .

طراحی تابلو بنری :
به طور کل طراحی تابلو بنری و یا هر نوع بنر با استفاده از نرم افزارهای طراحی همچون کورل دراو یا ایلوستریتور و همچنین فتوشاپ انجام می پذیرد اگر در طراحی تابلو بنری از کورل یا ایلوستریتور استفاده شود طرح انتخابی قابلیت تغییر سایز را بدون خدشه دار نمودن کیفیت کار دارد .

نصب بنر :
نصب بنر به راحتی توسط یک ریسمان و یا در صورت بزرگی توسط تعدادی داربست به راحتی انجام می پذیرد و بنرهای کوچک نیازی به وجود تکنسین کار جهت نصب ندارد و به راحتی قابلیت نصب را دارد .

انواع بنر و کاربرد هر یک :
بنرهای کرباسی یکپارچه :

این نوع بنرها دارای ابعاد بزرگی از 7 تا 22 انس وزن را تشکیل می دهند و بیشتر جهت تبلیغات محیطی همچون نصب بر روی کامیون ها ، نصب بر روی تیرک های برق ، نصب بر روی داربست مناسب است که بنرها پوششی و غوطه ور بهتر از مدل های دیگر می باشد .

بنرهای یکپارچه نرم :

بنرهای رول آپ استند بنرها ، بنرهای سقفی ، بنرهای پوششی جهت درب و پنجره از این نوع بشمار می آیند این بنر ها به دلیل نرم بودن و نداشتن مس کرباسی به آسانی پاره می شوند بنابراین برای تبلیغات محیطی مناسب نیستند و فقط جهت تبلیغات سالنی مورد استفاده واقع می شوند و حدود 10 تا 13 انس وزن دارند .

بنرهای بک لایت :

این نوع بنرها همچون لایت باکس جلوه بسیار جذابی دارند و به دلیل داشتن مقاومت بیشتر نسبت به دیگر مدلها جهت مصارف طولانی مدت طراحی می شوند و قابلیت استفاده هم در فضای شهری و هم در سالن ها و پاساژها را دارند . کلیه بنرهای بک لایت حالتی پوششی دارند و در ساخت آنها از نرم کننده های پلیمری بهره می برند که همین امر سبب دوام و مقاومت بالای آنها می شود علاوه بر آن بسیاری از سفارش دهندگان ، بنر بک لایت را به صورت دوبل – استیریک سفارش می دهند که در این صورت از دو لایه مرکب هنگام چاپ بهره می برند که سبب می شود تصویر به واسطه نور پشت آن ، ارتعاش بیشتری داشته باشد .

بنرهای مش :

این بنرها جهت تبلیغات محیطی و فضای آزاد که در برابر شرایط آب و هوایی و انعکاس نور خورشید و باد قرار دارد مورد استفاده واقع می شود . از این بنر جهت نصب بر روی دیوار ، نصب بر روی داربست ، صحنه کنسرت ، بنر های جاده ای ، بنرهای داخلی یا یک طرف تصویر مورد استفاده واقع می شود . تقریباً کلیه بنرهای مش براق هستند و در ساخت آنها از نرم کننده های پلیمری جهت دوام و مقاومت بالا بهره می برند .

بنرهای ویینیل یا وینیل بنر :

به طور کل بنر وینیلی به دو شیوه پلی استرمش و وینیل تولید می شود که پلی استر مش از مقاومت بالاتری برخوردار است و میزان تراکم خطوط الیافت مش با معیاری با نام دنیر سنجیده می شود که مش معیار بالاتری دارد که نشان دهنده وینیل کرباسی نرم تر است . در شرایط معمول مش دارای تراکمی بین 150 تا 1000 دنیر می باشد که هر چه میزان تراک دنیر بیشتر باشد از استحکام بالاتری برخوردار است . وینیل مایع از تعداد مواد شیمیایی تشکیل شده که پلی وینیل کلراید و انواعی از مواد نرم کننده جزء اصلی مواد تشکیل دهنده ان است که به طور کل نرم کننده ها به دو شکل مونومری و یا پلیمری هستند که سبب انعطاف پذیری بیشتر می شوند .

نحوه تولید بنر :
به طور کل بنر ها به دو شیوه متفاوت تولید و به مرحله اجرا در می آیند که عبارتند از :

لمینیت و پوششی غوطه ور شده

پوششی غوطه ور شده یکی از مراحل تغذیه مش پلی استر در دستگاه پوشش دهنده coater می باشد که کرباس scrim را با مخلوطی از وینیل داغ که حاوی نرم کننده است غوطه ور نموده و پوشش می دهند . در مرحله بعدی یک لایه از کرباس ، بین دولایه وینیل تعبیه شده و لمینت می شود و سپس برای ساختن مواد محافظ یک لایه سیاه به لایه میانی افزوده می شود . با وجود اینکه بنرهای ساخته شده با روش پوششی یا غوطه ور از لحاظ کیفیت قابل قبول تر است اما جهت کاهش هزینه ها تولید بنر با روش لمینیت تولید می شوند .

به دلیل اینکه بنرهای پوششی غوطه ور با استفاده از نرم کننده های پلیمری ساخته می شوند ، ساخت آنها هزینه بالاتری را می طلبد اما نسبت به این هزینه کیفیت قابل قبولی را نیز دارد که نسبت به بنر لمینیت شده قابل قیاس نیست البته بنر لمینیت شده نیز کیفیت خوبی دارد اما نه در حد بنرهای پوششی غوطه ورشده .

saftysign


Flag post / BlockYou must be logged in to comment : Sign in


انواع حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی
saftysign

ساخت تابلو حروف برجسته : امروزه  استفاده از حروف برجسته غوغایی در صنعت تابلو...


تابلو ال ای دی | تابلو ال ای دی چیست ؟
saftysign

تابلو ال ای دی | تابلو ال ای دی چیست ؟ تابلو ال ای دی : تابلو ال ای دی همچو...


روش های تبلیغاتی برای جذب مشتری
saftysign

روش های تبلیغاتی برای جذب مشتری : در گذشته تبلیغات بیشتر از طریق رادیو ، تلو...雑談 イラスト 関係募集 宣伝 企画 友達募集 七夕